Michał Kwiatkowski liderem Vuelta a Espana!

Ostatnia aktualizacja: 21/08/16 18:47, Komentarzy: 0

0
0

Michał Kwiatkowski zajął czwarte miejsce na mecie drugiego etapu Vuelta a Espana 2016. Mistrz świata z Ponferrady został tym samym nowym liderem wyścigu!

Przed dzisiejszym etapem Polak znajdował się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. W sobotę odbyła się jazda drużynowa na czas, którą grupa Kwiatkowskiego wygrała.

Liczący 160,8 km drugi etap wiódł z Ourense Thermal Capital do Baiona. Przez dłuższą część dystansu na czele znajdowała się ucieczka. Czteroosobowa grupa kolarzy została jednak doścignięta, a o zwycięstwie decydował finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Gianni Meersman z Etixx-Quick Step.

Jako czwarty finiszował Michał Kwiatkowski, który został tym samym nowym liderem wyścigu. Polak dojechał bowiem na wyższej pozycji niż wyprzedzający go wcześniej w klasyfikacji dwaj kolarze.

Kwiatkowski jest pierwszym Polakiem w historii, który założy koszulkę lidera Vuelta a Espana.