Middleborough awansuje do Premier League

Ostatnia aktualizacja: 07/05/16 16:38, Komentarzy: 1

0
1

Middlesbrough zremisowało na własnym stadionie 1:1 z Brighton & Hove Albion w meczu ostatniej kolejki drugiej ligi angielskiej. Dzięki zdobytemu punktowi drużyna prowadzona przez Aitora Karankę zapewniła sobie awans do Premier League.

Pierwszy gol na Riverside Stadium padł w 19. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się Christian Stuani, dla którego było to siódme trafienie w tym sezonie. Goście zdołali doprowadzić do wyrównania dziesięć minut po przerwie. Bramkarza rywali pokonał Dale Stephens. Ten sam zawodnik cztery minuty później obejrzał czerwoną kartkę.

Dzięki remisowi Middlesbrough zakończyło sezon na drugim miejscu w tabeli. Wcześniej awans do Premier League zapewniło sobie Burnley.

W barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej zagrają Brighton & Hove Albion, Hull City, Derby County i Sheffield Wednesday. Do League One spadną natomiast Bolton, Milton Keynes Dons i Charlton.