Middlesbrough urwało punkty Manchesterowi City po golu w samej końcówce

Ostatnia aktualizacja: 05/11/16 18:09, Komentarzy: 13

0
13

Manchester City tylko zremisował u siebie Middlesbrough FC 1:1 w sobotnim meczu 11. kolejki angielskiej Premier League.

Gola dla "Obywateli" strzelił tuż przed przerwą Sergio Aguero - jego 150 dla City. Kiedy wydawało się, że podopieczni Josepa Guardioli będą mogli dopisać sobie trzy punkty, to zupełnie niespodziewanie wyrównał w doliczonym czasie gry Marten de Roon.

Manchester City jest liderem Premier League, o punkt wyprzedza Arsenal i Liverpool, ale oba zespoły rozegrały o mecz mniej - "The Reds" zmierzą się jutro z Watford FC, a "Kanonierzy" stoczą derbowy pojedynek z Tottenhamem.

W następnej kolejce "The Citizens" zagrają na wyjeździe z Crystal Palace. Natomiast zespół prowadzony przez Aitora Karankę plasuje się na 14. lokacie i w przyszłej kolejce zmierzy się z Chelsea.

W innym spotkaniu AFC Bournemouth, z Arturem Borucem w bramce, przegrał z Sunderlandem AFC 1:2. Drużyna polskiego golkipera prowadziła po trafieniu Dana Goslinga. Do remisu doprowadził jeszcze w pierwszej połowie Victor Anichebe. Po przerwie w zespole gości czerwoną kartkę otrzymał Steven Pienaar. To jednak przyjezdni sięgnęli po zwycięstwo. Boruca pokonał strzałem z rzutu karnego Jermain Defoe.

*****
Wyniki sobotnich meczów w Premier League rozegranych o godzinie 16.00:

Manchester City - Middlesbrough FC 1:1 (1:0)
Bramki: Aguero 43 - De Roon 90+1.

AFC Bournemouth - Sunderland AFC 1:2 (1:1)
Bramki: Dan Gosling 11 - Anichebe 33, Defoe 74 (rzut karny).
Czerwona kartka: Pienaar 59 - za drugą żółtą (Sunderland).

Burnley FC - Crystal Palace Londyn 3:2 (2:0)
Bramki: Vokes 2, Gudmundsson 14, Barnes 90+4 - Wickham 60, Benteke 81 (rzut karny).

West Ham United Londyn - Stoke City FC 1:1 (0:0)
Bramki: Antonio 65 - Krkić 75.