betclic

"Miejsce Cracovii w tabeli może być mylące"

Ostatnia aktualizacja: 17/12/16 15:51, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo (kadr z meczu Cracovii)

Analityk Lecha Poznań, Marcin Wróbel twierdzi, że miejsce Cracovii w tabeli Lotto Ekstraklasy może być mylące. - Niska pozycja wynika z problemów w grze obronnej. Mają duży potencjał i zasługują na zdecydowanie lepsze miejsce - podkreśla w rozmowie z oficjalną stroną ekipy z Wielkopolski.

Pasy po dziewiętnastu kolejkach Lotto Ekstraklasy znajduje się tuż nad strefą spadkową. Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego zajmują czternaste miejsce z dorobkiem dwudziestu punktów.

- Gra Cracovii wygląda tak jak wyglądała wcześniej. W aspekcie ofensywnym radzą sobie nieźle. Niezależnie od tego gdzie grają, potrafią dominować w meczu, wymienić kilka podań na połowie przeciwnika i stworzyć sobie sytuacje podbramkowe. Problem pojawia się w grze defensywnej, gdzie tracą sporo bramek, przez co ich pozycja jest niska. Jestem przekonany, że na koniec sezonu będą zdecydowanie wyżej - mówi analityk Kolejorza.

Najskuteczniejszym strzelcem krakowian jest Miroslav Covilo, który w obecnym sezonie siedmiokrotnie trafiał do bramki rywali. Bośniak jest jednym z kluczowych piłkarzy krakowskiego zespołu. - Największy wpływ na postawę Cracovii mają oczywiście gracze ofensywni. Nie chciałbym skupiać się na samym Covilo. To jeden z zawodników, którzy decydują o obrazie gry zespołu. Marcin Budziński, Mateusz Szczepaniak czy Krzysztof Piątek to piłkarze, którzy mogą rozstrzygnąć losy meczu - dodaje Marcin Wróbel.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela