betclic

Mika: Jesteśmy gotowi do walki!

Ostatnia aktualizacja: 01/09/15 12:24, Komentarzy: 0

0
0
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Jesteśmy gotowi do walki - zapowiada Mateusz Mika przed siatkarskim Pucharem Świata.

Przyjmujący reprezentacji Polski w ostatnich tygodniach leczył kontuzję, ale zapewnia, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

- Czuję się coraz lepiej. Nie jestem gotowy do gry na sto procent, ale czuję dużą poprawę. W sparingu z Francją nie miałem pełnej swobody ruchu, ale ból jest mniejszy - powiedział Mika.

Podczas zbliżającego się Pucharu Świata reprezentacja Polski zagra aż jedenaście meczów. Nie będzie czasu, żeby odpocząć, bo każdy punkt może być na wagę sukcesu. W tym przypadku będzie nim awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

- W Pucharze Świata bardzo ważne będą mecze ze słabszymi rywalami. Nie można w nich gubić punktów. Ta impreza odbywa się w systemie, który nie wybacza potknęć. Walka o dwa bilety do Rio rozstrzygnie się jednak między pięcioma, może sześcioma drużynami - mówi Mika. - Puchar Świata jest bardziej intensywny od mistrzostw świata. To główna różnica. Przed mundialem mieliśmy podobny system pracy i było równie ciężko. Ufamy sztabowi szkoleniowemu, że dobrze wszystko rozplanował. Jesteśmy gotowi do walki - zapewnia reprezentant Polski.

Kalendarz reprezentacji Polski jest w tym roku bardzo napięty, bo niedługo po zakończeniu Pucharu Świata rozpoczną się mistrzostwa Europy.

- Dziwię się, kiedy słyszę od dziennikarzy pytanie, który turniej odpuszczamy w tym roku. Nie ma mowy o żadnym odpuszczaniu! Wierzę, że nawet po męczącym Pucharze Świata będzie nas stać na przyzwoity występ w mistrzostwach Europy - zapowiada Mika. 
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!