betclic

"Milan wróci do Ligi Mistrzów"

Ostatnia aktualizacja: 01/08/15 14:34, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Maarten Van Damme, wikicommons

Sinisa Mihajlović jest zadowolony z okresu przygotowawczego. Nowy trener Milanu zapowiada, że jego klub skończy sezon na ligowym podium.

- Jestem dobrej myśli, bo pracujemy bardzo dobrze - powiedział Serb w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport". - Zaczęliśmy od podstaw: pozyskaliśmy nowych piłkarzy i zmieniliśmy system gry. Na razie przypomina to trochę puzzle. Układamy kawałki w odpowiednich miejscach. Chodzi zarówno o koncepcję gry, jak i jej realizację przez zawodników. Będziemy gotowi do gry o stawkę.

Nowy trener Milanu opowiada o swoich wymaganiach wobec piłkarzy. - Moi zawodnicy zawsze muszą wiedzieć, co mają robić na boisku. Nigdy nie gniewam się za stratę gola, ale jestem wściekły, gdy nie robią tego, co zaplanowaliśmy. Musimy być zorganizowani, realizować taktykę, nie możemy tracić głowy w trudnych momentach - streszcza swoje zasady Mihajlović.

Milan ma za sobą fatalny sezon. Eksperymenty z trenerem - był nim debiutant Filippo Inzaghi - i coraz słabszy skład złożyły się na zaledwie dziesiąte miejsce na mecie Serie A. Mihajlović ma stopniowo odbudować potęgę klubu. - Celem jest miejsce w pierwszej trójce - zapowiada serbski szkoleniowiec. Taki wynik na koniec sezonu dałby Milanowi przynajmniej grę w eliminacji Ligi Mistrzów.

Dla Mihajlovicia to najpoważniejsze wyzwanie w trenerskiej karierze. 46-letni Serb nie czuje jednak nadmiernej presji. A oczekiwania są przecież duże. - Nie boję się podejmować ryzyka i stawiać czoła wielkim wyzwaniom - mówi trener Milanu.
Źródło: La Gazzetta dello Sport / Goal.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela