Milan wymęczył zwycięstwo z Crotone

Ostatnia aktualizacja: 04/12/16 14:48, Komentarzy: 4

0
4

AC Milan wygrał u siebie z FC Crotone 2:1 (1:1) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 15. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Giuseppe Meazza sensacyjne prowadzenie gościom zapewnił Diego Falcinelli. Wyrównał cztery minuty przed przerwą Chorwat Mario Pasalic.

Osiem minut po zmianie stron "Rossoneri" mieli znakomitą okazję do zdobycia drugiego gola, ale Francuz M'Baye Niang zmarnował rzut karny. Siedmiokrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy uratowali jednak twarz cztery minuty przed końcem, kiedy to płaskim strzałem golkipera beniaminka zaskoczył Gianluca Lapadula.

Zespół z Lombardii po dziesiątym zwycięstwie w sezonie przesunął się na pozycję wicelidera tabeli. Drużyna z Kalabrii doznała natomiast jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na ostatnie miejsce w klasyfikacji.