Milan zdeklasowany przez Napoli

Paolo Bona/Shutterstock
AC Milan przegrał u siebie z SCC Napoli 0:4 (0:1) w ramach siódmej kolejki włoskiej Serie A. Bohaterem gości został Lorenzo Insigne, który zanotował dwie bramki i asystę.

Pierwszy gol padł w 13. minucie spotkania. Allan otrzymał dobre dośrodkowanie od Lorenzo Insigne i popisał się precyzyjnym uderzeniem tuż obok prawego słupka bramki.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy Gonzalo Higuain znalazł w polu karnym 24-letniego Włocha, który wykorzystał jego podanie i zostawił Diego Lopeza bez najmniejszych szans na obronę strzału. 20 minut później napastnik zanotował kolejne trafienie, wykorzystując podyktowany przez sędziego rzut wolny. Wynik na 4:0 ustalił Rodrigo Ely, kierując futbolówkę do własnej bramki.

Podopieczni Sinisy Mihajlovicia zdobyli do tej pory dziewięć punktów i znajdują się na 11. miejscu w ligowej tabeli. "Azurri" mają w dorobku trzy "oczka" więcej i zajmują szóstą lokatę.

W następnej kolejce "Rossoneri" zmierzą się na wyjeździe z Torino FC. Z kolei Napoli podejmie u siebie Fiorentinę, która rozbila u siebie Atalantę Bergamo 3:0 i umocnila si na prowadzeniu w ligowej tabeli. Cały mecz w barwach Violi zaliczył Jakub Błaszczykowski.