betclic

"Milik gotowy, by stać się gwiazdą futbolu"

Ostatnia aktualizacja: 11/08/15 20:00, Komentarzy: 1

13
1
Fot. mgilert, Shutterstock

"Sports Illustrated", amerykańskie czasopismo o tematyce sportowej, przygotowało listę 10 piłkarzy, którzy mogą zostać gwiazdami obecnego sezonu. Na liście znalazł się Arkadiusz Milik.

Dziennikarze gazety piszą, że Milik w ubiegłym roku w reprezentacji Polski zdobywał bramki przeciw Niemcom i Szkocji, stając się obok Roberta Lewandowskiego jednym z głównych bohaterów jesiennych spotkań. 

Czasopismo podsumowuje również jego występy dla Ajaxu Amsterdam - 23 gole w 33 występach. Ich zdaniem trener holenderskiej drużyny porównuje polskiego napastnika do Klaasa-Jana Huntelaara oraz Luisa Suareza.

- Milik gra obecnie z numerem 9 na koszulce i to jest sezon, w którym może udowodnić swój talent. Dennis Bergkamp, asystent De Boera, określił jego talent jako unikalny. Posiada dodatkowo znakomity stosunek bramek do szans. Jeśli ten sezon będzie równie dobry w jego wykonaniu co poprzedni, to topowe europejskie kluby zaczną pukać do drzwi Ajaxu - ocenił "Sports Illustrated".

Na liście znaleźli się jeszcze: Jordon Ibe (Liverpool), Bertrand Traore (Chelsea), Luciano Vietto (Atletico), Kingsley Coman (Juventus), Steven N'Zozi (Sevilla), Ali Adnan (Udinese), Julian Weigl (Borussia Dortmund), Breel Embolo (Basel) oraz Jack Cork (Swansea).
Źródło: Sports Illustrated
Dodaj komentarz
Junior starszy
Messi91REM
Zarejestrowany od: 1053 dni
Ilość komentarzy: 307
Oceny: +3472
Kibicuje:
Polska FC Barcelona
12.08.2015 / 09:20:32
Zgadzam się, Milik może zostać gwiazdą europejskiej piłki. Jest młody a już tyle potrafi. Na Euro 2016 możemy mieć najlepszy duet napastników na turnieju.