Milik i Zieliński debiutują, Napoli remisuje z Pescarą

sscnapoli.it
Empoli FC uległo u siebie Sampdorii Genua 0:1 (0:1) w niedzielnym spotkaniu inauguracyjnej kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Carlo Castellani w ekipie z portowego miasta całe zawody zaliczył Karol Linetty. Łukasz Skorupski obserwował natomiast zmagania z ławki rezerwowych.

"Blucerchiati" zwycięskiego gola zdobyli siedem minut przed przerwą, kiedy to efektownym uderzeniem w krótki róg popisał się Kolumbijczyk Luis Muriel.

W innym niedzielnym meczu skupiającym uwagę polskich kibiców zespół Delfino Pescara 1936 zremisował przed własną publicznością z SSC Napoli 2:2 (2:0).

Na Stadio Adriatico - Giovanni Cornacchia rozpoczęło się sensacyjnie, bowiem Libijczyk Ahmed Benali i Gianluca Caprari dali beniaminkowi dwubramkowe prowadzenie.

Osiem minut po zmianie stron Manolo Gabbiadiniego zastąpił Arkadiusz Milik, a później w niespełna cztery minuty dwukrotnie do siatki gospodarzy trafił Belg Dries Mertens. Dziewiętnaście minut przed końcem na murawie zameldował się również Piotr Zieliński, ale wynik do ostatniego gwizdka arbitra nie uległ już zmianie.

* * * * * * *
Wyniki wieczornych niedzielnych spotkań inauguracji w Serie A:

Atalanta Bergamo - Lazio Rzym 3:4 (0:3)
Bramki: Kessie 63, 67, Petagna 90+1 - Immobile 15, Hoedt 20, Lombardi 33, Cataldi 89.

Bologna FC - FC Crotone 1:0 (0:0)
Bramka: Destro 86.

Chievo Werona - Inter Mediolan 2:0 (0:0)
Bramka: Birsa 49, 81.

Empoli FC - Sampdoria Genua 0:1 (0:1)
Bramka: Muriel 37.
Czerwona kartka: Maccarone (84, Empoli FC).

Genoa CFC - Cagliari Calcio 3:1 (0:0)
Bramki: Ntcham 78, Laxalt 79, Rigoni 88 - Borriello 66.

US Palermo - US Sassuolo Calcio 0:1 (0:1)