betclic

Milik: Nie możemy wypuścić z rąk szansy

Ostatnia aktualizacja: 08/09/15 06:57, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Reprezentacja Polski pokonała na Stadionie Narodowym w Warszawie Gibraltar 8:1 w meczu eliminacji do Euro 2016. Arkadiusz Milik powiedział, że drużyna Adama Nawałki nie powinna mieć problemów z zakwalifikowaniem się na mistrzostwa kontynentu, jeżeli będzie prezentowała taki styl gry, jak w ostatnich spotkaniach.

Aby zakwalifikować się na mistrzostwa Europy musimy wykonać jeszcze jeden krok. To będzie jednak trudne zadanie. Wszystko jest w naszych głowach i nogach. Awans zależy wyłącznie od naszej dyspozycji. Jeżeli w meczu ze Szkocją damy z siebie wszystko i będziemy grali z taką koncentracją jak dotychczas, to nie powinniśmy się bać. Nie możemy wypuścić z rąk takiej szansy – powiedział napastnik Ajaksu Amsterdam.

W spotkaniu z Gibraltarem Milik zdobył dwa gole. Pozostałe bramki dla "Biało-Czerwonych" strzelili Kamil Grosicki, Robert Lewandowski (po dwa), a także Bartosz Kapustka i Jakub Błaszczykowski.

– Każdemu napastnikowi zależy na zdobywaniu goli. Za kilka lat nikt nie będzie pamiętał, że strzeliłem bramki Gibraltarowi. Wszyscy będą patrzeć na liczbę trafień w reprezentacji. Mieliśmy dużo miejsca na boisku. W pierwszym meczu z Gibraltarem, nasi rywale bronili się bliżej bramki. Na Stadionie Narodowym starali się atakować i udało im się nawet zdobyć bramkę – dodał 21-letni zawodnik.

Po ośmiu kolejkach eliminacji, liderem grupy D są Niemcy, którzy mają na swoim koncie 19 punktów. O dwa mniej mają Polacy. Trzecie miejsce zajmuje Irlandia z dorobkiem 15 "oczek", a czwarta jest Szkocja, która ma 11 punktów.

Kolejnym rywalem Polaków będą Szkoci. Wyjazdowy mecz z piłkarzami Gordona Strachana Polacy rozegrają 8 października.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!