Milik show! Polak nie do zatrzymania - kolejne dwa gole! [VIDEO]

Arkadiusz Milik znowu bohaterem Ajaksu Amsterdam! Polak trafił do siatki dwukrotnie, a jego klub pokonał PEC Zwolle 3:0.

Gospodarze nie zamierzali się patyczkować ze swoimi dzisiejszymi rywalami i już w drugiej minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Doskonałe dośrodkowanie z lewego skrzydła wykorzystał Lasse Schoene.

W kolejnych minutach przewagę nadal mieli podopieczni Franka de Boera, ale na następną naprawdę groźną sytuację podbramkową musieliśmy czekać do 29 minuty. Swoje pierwsze trafienie w meczu zaliczył Arkadiusz Milik. Polak otrzymał podanie z prawej strony boiska od Bazoera i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Tuż przed końcem pierwszej połowy nasz napastnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Napastnik klubu z Amsterdamu tym razem pokonał bramkarza rywali mocnym strzałem z ostrego kąta.

W drugiej połowie nie padły już żadne bramki i Ajax Amsterdam ostatecznie pokonał PEC Zwolle 3:0. Arkadiusz Milik zanotował trafienia w sześciu kolejnych meczach - 6 gier, 9 goli - co w Ajaksie nie zdarzyło się od 2009 roku - taką serią mógł się wówczas pochwalić Luis Suarez.

Były to trafienia numer 17 i 18 reprezentanta Polski. Milik tym samym wskoczył na podium klasyfikacji króla strzelców - trzecie miejsce ex aequo z Dirkiem Kuytem. Do prowadzącego Vincenta Janssena traci już tylko dwa gole.

Dzięki zwycięstwu podopieczni Franka de Boera odzyskali pozycję lidera tabeli. Zwolle natomiast doznało dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i jest na dziewiątym miejscu w lidze.