Milik w jedenastce weekendu według "France Football" oraz jedenastce kolejki! "Odmienił mecz już pierwszym dotknięciem"

Dmytro Larin/Shutterstock
Arkadiusz Milik zdobył dwie bramki w ostatnim ligowym spotkaniu z Bologną. Polak został wybrany do jedenastki kolejki przez dziennik "La Gazzetta dello Sport" oraz serwis "Football Italia". Nasz napastnik został również wyróżniony przez renomowany magazyn "France Football", który umieścił go w swojej jedenastce weekendu.

Arkadiusz Milik w meczu z Bologną na murawie pojawił się w 61 minucie przy stanie 1:1. Na listę strzelców wpisał się już sześć minut później, a w 78 dołożył kolejne trafienie i zapewnił swojej drużynie wygraną.

"To był występ, który dał Napoli zwycięstwo. Milik wszedł z ławki rezerwowych i już pierwszym dotknięciem odmienił mecz. Najpierw po podaniu Marka Hamsika przerzucił piłkę nad bramkarzem Bolonii, a następnie pokonał go strzałem z 25 metrów. Wspaniały występ" - przeczytamy na stronie serwisu football-italia.net.

Oto najlepsza jedenastka kolejki według serwisu "Football Italia": Gianluigi Donnarumma (Milan), Fabrizio Cacciatore (Chievo), Joao Miranda (Inter), Gabriel Paletta (Milan), Stefan Radu (Lazio), Jose Callejon (Napoli), Sergej Milinković-Savić (Lazio), Ever Banega (Inter), Mauro Icardi (Inter), Arkadiusz Milik (Napoli), Marco Borriello (Cagliari).

22-letni napastnik znalazł się również w jedenastce kolejki włoskiego dziennika "La Gazzetta dello Sport".

A oto cała jedenastka: Gianluigi Donnarumma (Milan), Fabrizio Cacciatore (Chievo), Joao Miranda (Inter), Luca Antei (Sassuolo), Stefan Radu (Lazio), Simone Verdi (Bologna), Carlos Sanchez (Fiorentina), Marek Hamsik (Napoli), Mauro Icardi (Inter), Arkadiusz Milik (Napoli), Marco Borriello (Cagliari).

To nie koniec wyróżnień dla Arkadiusza Milika. Polak trafił również do jedenastki weekendu "France Football". "Po raz trzeci strzelił dwa gole w pięciu oficjalnych meczach dla Napoli. Pojawił się na boisku w 61 minucie i zrobił różnicę - w ciągu trzydziestu minut zdobył dwie bramki" - piszą dziennikarze francuskiego magazynu.

Polak w jedenastce weekendu znalazł się wśród takich zawodników, jak Antoine Griezmann czy Jordan Henderson: Timo Horn (1.FC Koeln) - Luca Antei (US Sassuolo), Dejan Lovren (Liverpool FC), Seamus Coleman (Everton) - Jordan Henderson (Liverpool FC), Gonzalo Castro (Borussia Dortmund), Etienne Capoue (Watford FC) - Nicola Sansone (Villarreal CF), Mauro Icardi (Inter Mediolan), Antoine Griezmann (Atletico Madryt) - Arkadiusz Milik (SSC Napoli).
Źródło: La Gazzetta dello Sport/football-italia.net