Milik wrócił do pierwszego składu i miał udział przy golu, ale na Juventus nie starczyło [VIDEO]

Shutterstock
Napoli przegrało z Juventusem w pierwszym meczu półfinału Pucharu Włoch. Po długiej przerwie wreszcie w podstawowym składzie pojawił się Arkadiusz Milik.

Gospodarze mogli prowadzić już w 13 minucie, ale Paulo Dybala przegrał pojedynek sam na sam z Pepe Reiną. Minutę później bramkarz Napoli z trudem wybronił uderzenie głową Mario Mandżukicia.

Napoli zaczęło się odgryzać - między innymi w 24 minucie z dystansu ładnie strzelał Hamsik. Na bramkę jednak poczekaliśmy...

...aż do 36 minuty. Insigne dograł do Milika, ten ładnie zagrał mu piłkę zwrotną, Włoch dorzucił do Callejona, który skutecznie wykończył akcję:

Co nie udawało się Starej Damie przed przerwą, zaczęło wychodzić po niej. Już w 46 minucie Mandżukić wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Dybala. Był remis.

...ale do czasu. W 64 minucie Reina minął się z piłką przy dośrodkowaniu, a futbolówkę w siatce umieścił Higuain. 2:1!

Pięć minut później gospodarze przypieczętowali zwycięstwo, wykorzystując drugi już w tym spotkaniu rzuty karny. Tym razem "jedenastkę" wywalczył Cuadrado (choć można mieć wątpliwości, czy faktycznie interwencja Reiny była nieprzepisowa), a skutecznym egzekutorem ponownie został Dybala.

Więcej bramek już nie padło. Juventus wygrał 3:1 i jest w dobrej sytuacji przed rewanżem.

W zespole Napoli zagrało dwóch Polaków - Arkadiusz Milik został zdjęty w 61 minucie, zaś Piotr Zieliński pojawił się na murawie w 57 minucie.