Milik z karnego ratuje remis Ajaksowi [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17/04/16 14:26, Komentarzy: 24

17
24

Ajax Amsterdam z Arkadiuszem Milikiem w składzie zremisował u siebie z FC Utrecht z Filipem Bednarkiem między słupkami 2:2 (0:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 31. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Obaj Polacy zaliczyli pełny mecz. Prowadzenie dla gości zdobył jedenaście minut po przerwie Nacer Barazite. Podwyższył sześć minut przed końcem kapitalnym uderzeniem z dystansu Patrick Joosten.

Mniej wierni kibice zaczęli już opuszczać trybuny Amsterdam Arena, gdy Davy Klaassen strzałem zza linii pola karnego zdobył kontaktowego gola dla gospodarzy.

Nie minęły kolejne dwie minuty, gdy Milik wykorzystał podyktowany rzut karny, ratując tym samym remis podopiecznych Franka de Boera, dzięki któremu czterokrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy zachowali pozycję lidera tabeli. Było to dziewiętnaste trafienie napastnika reprezentacji Polski w tym sezonie.

Z kolei podopieczni Erika ten Haga po ósmym podziale punktów w bieżących rozgrywkach pozostali na piątym miejscu w klasyfikacji.