Minimalna porażka Polaków z Francją

Andrzej Romański, wikicommons
Reprezentacja Polski przegrała z Francją 66:69. Mimo to biało-czerwoni nie stracili szans na awans do 1/8 finału Mistrzostw Europy.

Nasi reprezentanci zaczęli mecz mocno, prowadzili już nawet 23:16. Rywale jednak podgonili i dzięki dobrej grze po pierwszej połowie byli na czteropunktowym prowadzeniu.

Zaraz po wznowieniu Francuzi zwiększyli jeszcze przewagę do ośmiu punktów, wtedy jednak Polacy wzięli się do odrabiania strat. Świetnie z dystansu rzucał Adam Waczyński, zdobywca 18 punktów w całym meczu. W efekcie po trzech kwartach wynik na tablicy brzmiał 52:47 dla "Trójkolorowych".

W czwartej kwarcie przewaga przeciwnika urosła już nawet do 9 punktów, Polakom udawało się jednak ją zmniejszać. 90 sekund przed ostatnim gwizdkiem wynosiła tylko 3 punkty.

O wszystkim decydował ostatni rzut - z dystansu spróbował szczęścia Gortat, ale nie trafił i mecz skończył się wynikiem 69:66.

Teraz naszych reprezentantów czekają mecze z Izraelem i Finlandią. Bilans Polaków to 2-1, o ile biało-czerwoni utrzymają formę, powinno im się udać wywalczyć awans.