Minimalna wygrana Schalke z Hoffenheim

Fingerhut/Shutterstock
Piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen wygrali przed własną publicznością z TSG 1899 Hoffenheim 1:0 (1:0) w meczu 17. kolejki Bundesligi. Pełne 90 minut na ławce rezerwowych gości przesiedział Eugen Polanski.

Kibice zgromadzenia na Veltins-Arena jedyne trafienie w tym spotkaniu zobaczyli w 28. minucie. Na listę strzelców wpisał się wówczas Eric Maxim Choupo-Moting. Reprezentant Kamerunu wykorzystał dośrodkowanie Johannesa Geisa i strzałem z pierwszej piłki pokonał Olivera Baumanna.

Dzięki wygranej, Schalke przesunęło się na czwartą pozycję w tabeli Bundesligi. Podopieczni Andre Breitenreitera mają aktualnie na swoim koncie 27 punktów, z kolei Hoffenheim zdobyło do tej pory 13 "oczek" i znajduje się na 17. miejscu.