betclic

Mioduski w zarządzie European Club Association

Ostatnia aktualizacja: 08/09/15 14:12, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Dariusz Mioduski, większościowy udziałowiec i Przewodniczący Rady Nadzorczej Legii Warszawa, został dziś w Genewie wybrany do Zarządu European Club Association (ECA) – największego zrzeszenia profesjonalnych klubów piłkarskich na Starym Kontynencie - czytamy na oficjalnej stronie wicemistrzów Polski.

ECA to zrzeszenie 220 najlepszych klubów piłkarskich w Europie, którego celem jest reprezentowanie całego środowiska klubowego futbolu na arenie międzynarodowej. Od 2015 roku Legia Warszawa jest jednym ze 105 członków zwyczajnych zrzeszenia, posiadających pełne prawo głosu oraz bierne prawo wybieralności do najwyższych władz organizacji. Od 7 września w Genewie obraduje Kongres ECA - informuje serwis Legii Warszawa.

- Bardzo się cieszę, że przedstawiciele europejskich klubów zaufali mojej wizji rozwoju europejskiej piłki nożnej i poparli moją kandydaturę do Zarządu ECA.  Fakt znalezienia się w tym gronie, z takimi partnerami jak Karl-Heinz Rummenigge z Bayernu Monachium, Andrea Agnelli z Juventusu Turyn, Edward Woodward z Manchesteru United, czy Edwin Van der Sar z Ajaksu Amsterdam dowodzi, że pozycja polskiej piłki jest w Europie coraz mocniejsza - komentuje Mioduski.

Źródło: legia.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela