Mistrz Kazachstanu o krok od Ligi Mistrzów!

Ostatnia aktualizacja: 18/08/15 20:14, Komentarzy: 3

3
3

FC Astana pokonała na własny stadionie cypryjski APOEL Nikozja 1:0 (1:0) w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.

Decydującego o losach spotkania gola, który daje minimalną zaliczkę przed rewanżem, zdobył już w 14. minucie rywalizacji Baurzhan Dzholchiyev. 25-latek wykorzystał fantastyczne dośrodkowanie z lewego skrzydła i strzałem głową wpakował piłkę do siatki rywala.

Bez szans w tej sytuacji był doświadczony bramkarz APOEL-u Boy Waterman, który szeregi klubu zasilił podczas tegorocznego letniego okienka transferowego na zasadzie wolnego transferu.

W drużynie gości czterdzieści pięć minut zaliczył były gracz Jagiellonii Białystok Mateusz Piątkowski. Oprócz 30-latka zagrali również znani z występów w polskich drużynach Semir Stilić (Lech Poznań, Wisła Kraków) oraz Inaki Astiz (Legia Warszawa).

Starcie rewanżowe pomiędzy oboma zespołami zostało zaplanowane na 26 sierpnia (środa, godz. 20:45). Zwycięzca tego dwumeczu wywalczy awans do fazy grupowej.