betclic

Mistrz olimpijski ukarany za kłamstwa

Ostatnia aktualizacja: 08/09/16 14:20, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Mitch Gunn / Shutterstock.com

Ryan Lochte nie wystartuje na przyszłorocznych mistrzostwach świata w pływaniu. Zawodnik został zawieszony za swoje zachowanie podczas igrzysk olimpijskich w Rio de  Janeiro.

Lochte, który w Rio zdobył złoty medal w sztafecie pływackiej 4x200m stylem dowolnym, poinformował w trakcie igrzysk, że w trakcie igrzysk został napadnięty przez mężczyzn przebranych za policjantów. Z czasem jego wersja zdarzeń okazała się kłamstwem. 

Policji nie udało im się odnaleźć taksówkarza, który miał być zaangażowany w to zdarzenie, ani potwierdzić żadnej z wersji przedstawionej przez sportowców.  W rzeczywistości Lochte wraz z kolegami spowodował zniszczenia na jednej ze stacji benzynowych. Wdał się też w awanturę z ochroniarzami.

Za swoje kłamstwa gorzko pożałuje. Amerykański Komitet Olimpijski i tamtejszy związek pływacki ukarały go dziesięciomiesięczną dyskwalifikacją. Oznacza to, że zawodnik nie wystąpi na przyszłorocznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. 

Krótsze, bo czteromiesięczne dyskwalifikacje, otrzymali pozostali sportowcy biorący udział w całym zdarzeniu. To Gunnar Bentz, Jack Conger i James Feigen.
Źródło: Mitch Gunn / Shutterstock.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!