betclic

Mistrz Polski wypożyczył Trofimowa do Wandy Kraków

Ostatnia aktualizacja: 07/03/16 16:44, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Mateusz, wikipedia

Wiktor Trofimow został wypożyczony z Fogo Unii Leszno do Speedway Instal Wandy Kraków - poinformowała oficjalna strona mistrzów Polski. 

Zaledwie 16-letni Ukrainiec stara się o polskie obywatelstwo i możliwe, że po kilku rundach Nice Polskiej Ligi Żużlowej będzie mógł startować jako polski junior. Sprawa jest w toku i na decyzję należy jeszcze trochę poczekać. 

- Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej otrzymał obywatelstwo i mógł startować na pozycji juniora, ponieważ będzie nam bardzo potrzebny. Jest szansa, że proces ten uda się przyspieszyć na tyle, że od 3-4 kolejki młodzieniec będzie jeździł już jako Polak - podkreślił prezes ekipy z Małopolski Paweł Sadzikowski.

Oprócz Trofimowa w sezonie 2016 zawodnikami Wandy będą również Duńczycy Patrick Hougaard, Mads Korneliussen, Kenneth Hansen, Brytyjczyk Chirs Harris, Australijczycy Sam Masters i Josh Grajczonek, a także Eryk Budzyń, Stanisław Burza, Edward Mazur, Borys Miturski, Michał Nowiński, Daniel Pytel oraz Zbigniew Suchecki. 

Speedway Instal Wanda Kraków nowy sezon na zapleczu PGE Ekstraligi rozpocznie 28 marca spotkaniem przed własną publicznością z KSM Krosno. Tydzień później ekipa z Małopolski zmierzy się na wyjeździe z Polonią Bydgoszcz.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!