Mistrz Anglii przegrał z beniaminkiem! Piękny gol piłkarza Hull [VIDEO]

charnsitr/Shutterstock
Leicester City nie najlepiej rozpoczęło nowy sezon Premier League. Podopieczni Claudio Ranieriego przegrali na wyjeździe z beniaminkiem ligi, Hull City.

Pierwszą bramkę zobaczyliśmy dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. I trzeba przyznać, że było to trafienie niezwykłej urody. Gospodarze wykonywali rzut rożny. Jeden z ich zawodników uderzył piłkę głową, Kasper Schmeichel zdołał jeszcze ją wybić, ale w obliczu dobitki przewrotką Adama Diomande był już bezradny.

W drugiej odsłonie podrażniony mistrz Anglii bardzo szybko wziął się za odrabianie strat. Już w 47 minucie jedenastkę na bramkę zamienił Riyad Mahrez. Trzeba jednak wspomnieć, że rzut karny został podyktowany po dosyć kontrowersyjnej decyzji arbitra, ponieważ Demarai Gray został sfaulowany przed polem karnym.

Beniaminek ligi tymczasem nie odpuszczał i dziesięć minut później strzelił zwycięskiego gola. Jeden z graczy Hull zagrał piłkę w pole karne, ta w końcu trafiła pod nogi Roberta Snodgrassa, a ten pewnym uderzeniem koło słupka pokonał bramkarza "Lisów".

Leicester City nie potrafiło już strzelić wyrównującej bramki i mistrzowie Anglii w swoim pierwszym meczu w nowym sezonie zupełnie niespodziewanie ulegli beniaminkowi 1:2.

W zespole Claudio Ranieriego nie zagrali Polacy. Bartosz Kapustka przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Natomiast Marcin Wasilewski nie znalazł się w kadrze na te spotkanie.

Hull City - Leicester City 2:1 (1:0)
Bramki: Diomande 45+1, Snodgrass 57 - Mahrez 47 (rzut karny).