Mistrzowskie pożegnanie Leicester z fanami. Śpiewał Bocelli, grał Wasilewski! [VIDEO]

streamable.com
Leicester City pokonało na własnym stadionie Everton 3:1 w meczu 37. kolejki ligi angielskiej - był to ostatni występ nowych mistrzów Anglii na własnym stadionie w tym sezonie Premier League. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Marcin Wasilewski.

Impreza zaczęła się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Specjalnie dla "Lisów" oraz ich kibiców zaśpiewał Andrea Bocelli:

Potem świętowanie wzięli już na siebie piłkarze. Pierwszego gola dla "Lisów" zdobył Jamie Vardy w piątej minucie gry. 29-latek wykorzystał dośrodkowanie Andy'ego Kinga z prawej strony boiska. Kibice gospodarzy byli tego dnia tak roztańczeni, ze jedna z kamer, która filmowała tę bramkę, nieco się trzęsła:

Kolejny gol dla Leicester padł w 33. minucie spotkania. Tym razem golkipera rywali pokonał King, po uderzeniu z obrębu pola karnego.

20 minut po zmianie stron znów na listę strzelców wpisał się Vardy, który wykorzystał rzut karny. Było to jego 24. trafienie w tym sezonie. Wicelider klasyfikacji strzelców mógł zdobyć jeszcze jednego gola, ale siedem minut później zmarnował jedenastkę. Wynik na 3:1 ustalił w końcówce spotkania Kevin Mirallas.

Leicester City już wcześniej zapewniło sobie tytuł mistrza Anglii. Obecnie drużyna prowadzona przez Claudio Ranieriego ma dziesięć punktów przewagi nad Tottenhamem Hotspur. Everton po porażce jest na dwunastej pozycji w tabeli.