Młoda Legia zremisowała z rówieśnikami z Borussii

Ostatnia aktualizacja: 22/11/16 16:20, Komentarzy: 9

0
9

Przed meczem seniorskich kadr Legii oraz Borussii na murawę wybiegły młodzieżowe jedenastki obu ekip. W emocjonującym meczu padł remis.

Gospodarze "napoczęli" legionistów już w 12 minucie, gdy Kyeremateng głową otworzył wynik spotkania. W 31 minucie Sebastian Szymański doprowadził do remisu, a w 42 minucie gola "do szatni" zdobył Miłosz Szczepański i Legia dość sensacyjnie (w pierwszych czterech kolejkach zdobyła ledwie punkt) prowadziła po pierwszej połowie.

Strata prowadzenia podziałała motywująco na zawodników z Dortmundu. Próbowali jak najszybciej odrobić straty i w 61 minucie im się to udało - Larsen doprowadził do remisu uderzeniem z dystansu. Dwadzieścia minut później Amenyido wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Ale jak się okazało, Legia nie powiedziała jeszcze w tym spotkaniu ostatniego słowa. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry na listę strzelców ponownie wpisał się Szymański, mocnym uderzeniem spoza "szesnastki".

Wywalczony w Dortmundzie remis 3:3 nie zmienia jednak sytuacji młodych legionistów. Z dwoma punktami na koncie nie mają już szans na awans.

Borussia Dortmund - Legia Warszawa 3:3 (1:2)
Bramki: Gabriel Kyeremateng 10, Jacob Bruun Larsen 59, Etienne Amenyido 79 - Sebastian Szymański 31, 87, Miłosz Szczepański 41.
Źródło: Przegląd Sportowy