MLS: Dziesiąta bramka Davida Villi

Ostatnia aktualizacja: 03/06/16 08:57, Komentarzy: 0

0
0

New York City FC uległ u siebie Realowi Salt Lake City 2:3 (0:0) w najciekawszym spotkaniu Major League Soccer rozegranym piątkowej nocy czasu polskiego.

Na Yankee Stadium wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej połowie. Prowadzenie gospodarzom dał jedenaście minut po przerwie Anglik Jack Harrison, ale już trzy minuty później wyrównał Ormianin Jura Mowsisjan.

Goście poszli za ciosem i po kolejnych ośmiu minutach swojego czwartego gola w sezonie zdobył Argentyńczyk Juan Martinez. Gdy siedem minut później piłkę niefortunnie do własnej bramki skierował Francuz Frederic Brillant sytuacja przyjezdnych stała się wręcz komfortowa.

W samej końcówce Hiszpan David Villa wykorzystał rzut karny i strzelił swoją dziesiątą bramkę w bieżących rozgrywkach, ale zmniejszyła ona tylko rozmiary piątej porażki nowojorczyków, którzy zajmują czwarte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Ekipa z Utah natomiast po siódmym zwycięstwie awansowała na trzecią pozycję w tabeli Konferencji Zachodniej.