MLS: Hat-trick Lamparda, wygrana New York City

Ostatnia aktualizacja: 31/07/16 09:13, Komentarzy: 1

0
1

New York City pokonało na własnym stadionie Colorado Rapids 5:1 w meczu MLS. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Frank Lampard.

Drużyna z Yankee Stadium, która ostatnio przegrała derbowe spotkanie z New York Red Bulls, po pierwszej połowie meczu prowadziła 2:0. Najpierw gola zdobył Lampard, a później trafienie zaliczył Tony Taylor. Po zmianie stron bramkarza rywali pokonał również Steven Mendoza, a później dwie bramki zdobył Lampard. Wynik na 5:1 ustalił w doliczonym czasie gry Shkelzen Gashi.

Goście od 37. minuty meczu musieli grać w dziesiątkę. Swoją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał wtedy Micheal Azira.

New York City jest obecnie liderem Konferencji Wschodniej. Ma pięć punktów przewagi nad New York Red Bulls, ale o jedno spotkanie rozegrane więcej. Colorado Rapids jest na drugiej pozycji na zachodzie ze stratą trzech punktów do FC Dallas. Drużyna prowadzona przez Pablo Mastroeniego rozegrała jednak o dwa mecze mniej.

Kolejnym rywalem zespołu z Nowego Jorku będzie San Jose Earthquakes. Piłkarze Mastroeniego w następnym spotkaniu zagrają z Vancouver Whitecaps.