Polski sędzia mógł paść ofiarą bojki. Szokujące sceny w meczu Ligi Konferencji [WIDEO]

Screen/Twitter
Do skandalicznej sytuacji mogło dojść w trakcie meczu Eintracht Frankfurt - PAOK Saloniki w Lidze Konferencji. W ostatnich minutach starcia piłkarz gospodarzy ruszył w kierunku polskiego arbitra, Damiana Sylwestrzaka.
Rozegrany w czwartek mecz Ligi Konferencji pomiędzy Eintrachtem Frankfurt i PAOK-iem Saloniki zakończył się zwycięstwem greckiego zespołu 2:1. Bramki dla gości zdobyli Tomasz Kędziora i Andrija Żivković. Po stronie gospodarzy strzelił Omar Marmoush.
Trzy punkty wywalczone przez ekipę przyjezdnych zapewniły jej pierwsze miejsce w grupie G i co za tym idzie, awans do 1/8 finału Ligi Konferencji.
W ostatnich minutach tego starcia dwie żółte kartki obejrzał Kristijan Jakić. Chorwat dwukrotnie przerywał grę w nieprzepisowy sposób. Sędzia Damian Sylwestrzak, wyrzucił 26-latka z boiska. Gracz gospodarzy nie zgadzał się jednak z tą decyzją.
Wówczas Jakić zdecydowanym krokiem ruszył w kierunku polskiego arbitra. Niewiele brakowało, by doszło do bójki. Na drodze Jakicia stanęli jednak koledzy z drużyny.
Dla reprezentanta Chorwacji był to dopiero drugi mecz w Lidze Konferencji. Ponadto rozegrał on dwa spotkania w Bundeslidze. W ostatnim czasie pauzował bowiem z powodu kontuzji.
Kristijan Jakić trafił do Eintrachtu w lipcu 2021 roku. Jego poprzednim klubem było Dinamo Zagrzeb, które zarobiło na sprzedaży pomocnika około 3,5 mln euro.
Piotr Sidorowicz 01 Dec 2023 · 16:24
Źródło: Twitter