Monaco lepsze od Lyonu, asysta Kamila Glika [VIDEO]

CosminIftode/Shutterstock
Olympique Lyon uległ u siebie AS Monaco 1:2 (0:2) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 34. kolejki francuskiej Ligue 1. Cały mecz w ekipie gości zaliczył Kamil Glik, w zespole gospodarzy grał od pierwszych minut Maciej Rybus.

Przyjezdni objęli prowadzenie dziewięć minut przed przerwą, kiedy to, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Glik zgrał piłkę do Radamela Falcao i Kolumbijczyk z bliska głową skierował futbolówkę do siatki.

Osiem minut później podwyższył w sytuacji sam na sam Kylian Mbappe Lottin, który z łatwością minął w polu karnym rywala i technicznym strzałem zaskoczył Anthony'ego Lopesa.

Sześć minut po zmianie stron nadzieję siedmiokrotnym mistrzom Francji dał kontaktowym golem Lucas Tousart. Na więcej jednak, mimo kilku okazji, nie było już stać "Les Gones".

Podopieczni Bruno Genesio doznali w ten sposób trzynastej porażki w sezonie i spadli na piąte miejsce w tabeli. Zespół z Księstwa natomiast po wygranej na Parc Olympique Lyonnais odzyskał pierwszą pozycję w tabeli.