Monaco lepsze od PSG! Cały mecz Glika, Krychowiak na ławce

charnsitr/Shutterstock
AS Monaco pokonało Paris Saint-Germain 3:1 w meczu 3. kolejki francuskiej Ligue 1. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Kamil Glik. Z ławki PSG mecz oglądał natomiast Grzegorz Krychowiak.

Drużyna Leonardo Jardima do przerwy uzyskała dwubramkowe prowadzenie. Najpierw Djibril Sidibe dograł piłkę na 16. metr, a Joao Moutinho pięknym i precyzyjnym strzałem prawą nogą pokonał Kevina Trappa. W doliczonym czasie pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny dla miejscowych po faulu Davida Luiza. Skutecznym egzekutorem był Fabinho.

Mistrzowie Francji w drugiej połowie strzelili kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu, Serge Aurier zgrał piłkę do Edinsona Cavaniego, który strzałem głową pokonał Danijela Subasicia. Ostatnie słowo należało jednak do Monaco. Niefortunnie interweniował Aurier, który chciał przeciąć podanie, ale skierował piłkę do własnej bramki.

Drużyna Glika ma na swoim koncie siedem punktów i jest liderem tabeli wspólnie z En Avant Guingamp. Natomiast zespół ze stolicy ma sześć "oczek" i zajmuje piątą lokatę.