Monaco nie dało szans Borussii i awansowało do półfinału LM

CosminIftode/Shutterstock
AS Monaco pokonało Borussię Dortmund 2:1 w środowym meczu rewanżowym Ligi Mistrzów i awansowało do ćwierćfinału. Reprezentanci Polski: Kamil Glik (Monaco) i Łukasz Piszczek (BVB) rozegrali całe spotkanie.

Ciekawostka: Pojedynek ten rozpoczął się z 5-minutowym opóźnieniem, gdyż policja przez 20 minut przeszukiwała autobus niemieckiej ekipy. Tydzień temu w Dortmundzie tuż przy ich autokarze BVB, którym poruszali się zawodnicy i sztab szkoleniowy, eksplodowały trzy ładunki wybuchowe. Ranny został Marc Bartra, a spotkanie zostało przełożone na kolejny dzień.

Tak padły bramki:
1:0 Mbappe
Po potężnym strzale Mendy'ego sprzed pola karnego Burki odbił piłkę przed siebie, gdzie znajdował się akurat Mbappe. Pomocnik francuskiej ekipy natychmiast otworzył wynik.

2:0 Falcao
Po dośrodkowaniu Lemara z prawego skrzydła głową do siatki trafił Falcao.

2:1 Reus
Spod końcowej linii dośrodkował Dembele i z 9. metra bezbłędnie uderzył reprezentant Niemiec.

3:1 Germain
Łukasz Piszczek stracił piłkę na własnej połowie, przejął ją Lemar, który dośrodkował po nodze obrońcy Borussii i do siatki bez trudu trafił Germain.