Monaco rozbiło CSKA, asysta Glika przy pierwszym golu

CosminIftode/Shutterstock
W meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, AS Monaco pokonało CSKA Moskwa 3:0. W innym meczu grupy E, Tottenham przegrał z Bayerem Leverkusen 0:1.

Na Stade Louis II gospodarze prowadzenie objęli już w 13. minucie. Valere Germain przyjął piłkę po dośrodkowaniu Kamila Glika w pole karne, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem CSKA i pewnym strzałem skierował ją do siatki.

Drużyna z Księstwa powiększyła prowadzenie w 29. minucie za sprawą trafienia Radamela Falcao. Kolumbijczyk po zagraniu Benjamina Mendy'ego strzałem z bliskiej odległości pokonał Igora Akinfiejewa.

Wynik spotkania na 3:0 ustalił jeszcze przed przerwą Falcao. Reprezentant Kolumbii skutecznie zamknął podanie Valere Germaina i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Cały mecz w barwach AS Monaco rozegrał Kamil Glik. To 19. występ reprezentanta Polski w szeregach "czerwono-białych".

W innym meczu grupy E, Bayer Leverkusen pokonał na White Hart Lane Tottenham. Jedynego gola strzelił Kevin Kampl w 65. minucie. 26-letni pomocnik po zablokowanym strzale Charlesa Aranguiza zdołał dopaść do futbolówki i bez trudu umieścił ją w bramce.

Po czwartej serii gier liderem grupy E z ośmioma punktami na koncie jest AS Monaco. Na drugim miejscu ze stratą dwóch punktów do pierwszego miejsca plasuje się Bayer Leverkusen, a trzecia jest ekipa "Kogutów". Tabelę zamyka CSKA Moskwa.

W następnej kolejce podopieczni Leonardo Jardima zagrają u siebie z Tottenhamem, a CSKA podejmie u siebie "Aptekarzy".