Montella: W ostatnich miesiącach zrobiliśmy postępy

Ostatnia aktualizacja: 25/12/16 11:50, Komentarzy: 1

0
1

Vicenzo Montella zdradził, w jaki sposób zmobilizował młodą drużynę AC Milanu przed wygranym meczem o Superpuchar Włoch z Juventusem Turyn po serii rzutów karnych. - Powiedziałem im, aby wierzyli w siebie bardziej niż rywale - powiedział Montella w rozmowie z "Milan TV".

W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Prowadzili "Bianconeri" po trafieniu Giorgio Chielliniego. Wyrównał jeszcze w pierwszej połowie Giacomo Bonaventura. Walka o trofeum rozstrzygnęła się w rzutach karnych, a te lepiej egzekwowali piłkarze z San Siro.

- Celem było zwycięstwo. Musieliśmy zrobić postępy w ostatnich kilku miesiącach i to nam udało się zrealizować - dodał.

- To było zasłużone zwycięstwo. Musieliśmy o nie mocno walczyć do samego końca. Mieliśmy także trochę szczęścia w 120. minucie, kiedy nie trafił Paulo Dybala - przyznał.

To pierwsze trofeum zdobyte przez Milan od 2011 roku. Wtedy również sięgnęli po Superpuchar Włoch, a ich trenerem był Massimiliano Allegri, obecny szkoleniowiec "Starej Damy".