betclic

"Moreno powinien wylecieć za faul na Shawie"

Ostatnia aktualizacja: 08/10/15 19:15, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Slavko Sereda/Shutterstock

Szef komisji sędziowskiej UEFA, Pierluigi Collina uważa, że Hector Moreno powinien zostać odesłany do szatni za wślizg, którym złamał nogę Luke'a Shawa.

Obrońca PSV Eindhoven nie został ukarany za faul na Angliku, który zakończył się podwójnym złamaniem kości prawej nogi. Sytuacja miała miejsce podczas pierwszego spotkania fazy grupowej Ligi Mistrzów.

- Kiedy spojrzy się na powtórkę meczu PSV z Manchesterem United i zobaczy się poważną kontuzję Shawa, widać, że obrońca zaatakował piłkę oraz nogi zawodnika - powiedział 55-letni Włoch cytowany przez "Mirror".

- Na boisku nikt nie zareagował, ponieważ wszystkim wydawało się, że uderzył w piłkę. Wiele osób myśli, że jeśli nie trafi się bezpośrednio w nogi rywala, to nie ma faulu - kontynuował.

- Musimy pamiętać, że przede wszystkim trzeba chronić bezpieczeństwo zawodników. Można ukarać piłkarza za bardzo ryzykowne zagranie, nawet pomimo tego, że finalnie nie trafił w przeciwnika - podsumował.

20-letni obrońca "Czerwonych Diabłów" przeszedł już dwie operacje złamanej nogi. Możliwe, że na boisko wróci w marcu przyszłego roku.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
cebulowyskrzat
Zarejestrowany od: 903 dni
Ilość komentarzy: 1616
Oceny: +12664
Kibicuje:
Pogoń Szczecin
08.10.2015 / 20:14:20
Wymyślają coraz to nowe przepisy. Sędziom się już w glowach pierdoli bo to co pół roku wcześniej nie było faulem, dziś już jest. Wprowadzają takie przepisy że nie ma wyjścia żeby sędzia się nie pomylił, decyzja jest tylko kwestią interpretacji przepisu. Albo wprowadzić sztywne przepisy i je respektować albo nie zmieniać nic. Bo potem po meczu słyszymy Pana Sławka który mówi że : " sędzia wybroni się z tej decyzji". To samo przy rzutach karnych, w środku boiska jest popchniecie, podcięcie, cokolwiek... od razu mamy faul. Identyczna sytuacja w polu karnym i gwizdek milczy. No i gdzie tu logika? Czy faul na środku boiska przestaje być faulem w polu karnym drużyny broniącej? Wprowadzają durne przepisy, ktore tak na prawdę niczego nie wnoszą, jeszcze niech wprowadzą bardzo potrzebne zielone kartki, może jeszcze będą pod chorągiewkę wysyłać... Albo za symulke jak w biathlonie, karna runda wokół boiska.
Kapitan
arthy
Zarejestrowany od: 1707 dni
Ilość komentarzy: 5736
Oceny: +19137
Kibicuje:
Manchester United PSG Borussia Dortmund Juventus Turyn Wisła Kraków Real Madryt
08.10.2015 / 22:32:54
Częściowo się z Tobą zgadzam, a częściowo nie. Na pewno za często zmieniają przepisy, ale to, że kiedyś można było bez konsekwencji komuś "urwać" nogę jeśli się trafiło w piłkę od zawsze mnie denerwowało. Dla mnie jeśli faul ma znamiona nadmiernej agresji z miejsca powinien być piętnowany. Natomiast jeśli chodzi o różne gwizdanie w polu karnym i poza nim to też mnie czasem irytuje, ale nie wyobrażam sobie jakby to można było rozwiązać.