betclic

"Mourinho był jak kamizelka kuloodporna"

Ostatnia aktualizacja: 31/10/15 11:23, Komentarzy: 3

1
3
Fot. mooinblack / Shutterstock.com

Alvaro Arbeloa broni Jose Mourinho. Obrońca Realu Madryt porównuje obecnego menedżera Chelsea do... kamizelki kuloodpornej. Wszystko przez jego stosunek do zawodników.

Portugalczyk przeżywa w tym sezonie trudne chwile. Chelsea po dziesięciu kolejkach zajmuje piętnaste miejsce w tabeli Premier League. Na koncie ma zaledwie jedenaście punktów. Angielska prasa już przerzuca się nazwiskami trenerów, którzy mogliby zluzować Mourinho na stanowisku menedżera "The Blues".

Swojego byłego trenera broni Alvaro Arbeloa. Obaj panowie kilka lat temu współpracowali w Realu Madryt.

- Mourinho był dla zawodników jak kamizelka kuloodporna. Gdy ktoś był krytykowany przez media, to on był pierwszym, który stawał w jego obronie. Jednak jeśli zawodnik nie dawał z siebie wszystkiego, to nie potrafił go po prostu poklepać po plecach, spytać go jak się czuje - powiedział Arbeloa.

32-letni obrońca zauważa, że Mourinho jest w stanie zrobić wszystko, co jest korzystne dla jego drużyny.

- Walczył z terminarzem, z godzinami rozpoczęcia meczów, jeśli te były dla nas niekorzystne, no i oczywiście z sędziami, gdy ci krzywdzili Real. Zawsze walczył o dobro drużyny. Nie dbał przy tym o swój wizerunek - mówi Arbeloa.

Hiszpan dodaje, że Mourinho jest bardzo wymagającym szkoleniowcem.

- Ciągle wymagał od nas więcej i więcej. Od siebie też. Widziałem go z worami pod oczami. Myślałem wtedy, że ten człowiek nie śpi i nie ma czasu na odpoczynek - mówi Arbeloa. 
Źródło: Goal.com
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
kowalkiPPP
Zarejestrowany od: 1535 dni
Ilość komentarzy: 3767
Oceny: +37845
Kibicuje:
Liverpool FC Ajax Amsterdam Polska Real Madryt Zawisza Bydgoszcz
31.10.2015 / 12:04:52
wszyscy piłkarze mówią o nim w podobnym tonie, w Realu narobił sobie trochę wrogów na koniec przygody w tym klubie, ale to była cena detronizacji Barcelony i napiętych stosunków między piłkarzami, trenerem, dziennikarzami itp
Solidny ligowiec
eeeSynek
Zarejestrowany od: 896 dni
Ilość komentarzy: 1227
Oceny: +6280
31.10.2015 / 15:00:42
Kiedy nastąpiła ta detronizacja Barcelony?
Solidny ligowiec
RapTechnik
Zarejestrowany od: 1611 dni
Ilość komentarzy: 1636
Oceny: +1948
Kibicuje:
Brazylia Dinamo Zagreb Arsenal Londyn Chelsea Londyn Manchester United Liverpool FC Tottenham Hotspur Manchester City Leicester City FC Swansea City AFC
01.11.2015 / 01:28:40
Wtedy, kiedy Mou był w Realu

Tabela