betclic

Mourinho: młodzi muszą udowodnić swoją wartość

Ostatnia aktualizacja: 07/08/15 11:07, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Laszlo Szirtesi / Shutterstock.com

Jose Mourinho uważa, że młodzi zawodnicy Chelsea muszą wziąć na siebie większą odpowiedzialność, aby zdobyć jego zaufanie. Jedynie to pozwoli im na przebicie się do pierwszego składu.

W poprzednim sezonie zespół Chelsea U19 wygrał Ligę Młodzieżową UEFA. Kilku jego członków, w tym pomocnik Ruben Loftus-Cheek, przedarło się do pierwszej drużyny. W wywiadzie udzielonym dla "The Guardiana", portugalski szkoleniowiec wypowiedział się między innymi o perspektywach, jakie ma przed sobą młody pomocnik.

- Pewnego dnia miałem wewnętrzną dyskusję z moją ekipą o tym czy menedżer powinien dawać zawodnikowi pewność siebie, czy to zawodnik powinien zapewnić ją menedżerowi. Doszliśmy do wniosku, że to piłkarze powinni się motywować. To odpowiedzialność, którą sami muszą podjąć - powiedział Mourinho.

Portugalczyk uważa, że wystarczy mu zaledwie dziesięć minut, aby dowiedzieć się czy jego podopieczny jest gotowy na grę w pierwszym zespole.

- Piłkarze i agenci mówią, że muszą zagrać pięć meczów z rzędu, aby się wykazać. Nie potrzebują tylu. W ciągu dziesięciu minut mogą mi pokazać czy są gotowi, czy nie - podkreślił.

- W ciągu tych kilku minut ciężko jest zdobyć gola takiego jak Maradona, ale nie tego oczekujemy. Zawodnik może za to pokazać, że jest gotowy psychicznie i fizycznie, że da sobie radę z presją - zaznaczył trener.

Mourinho jest szkoleniowcem Chelsea Londyn od 2013 roku, do której przeszedł z Realu Madryt. Menedżerem "The Blues" był również w latach 2004-2007.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela