betclic

Możdżonek: Jesteśmy pretendentem do bycia potęgą

Ostatnia aktualizacja: 24/05/16 20:10, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Piotr Drabik, wikipedia

Marcin Możdżonek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" stwierdził, że reprezentacja Polski w siatkówce nie jest w tej chwili potęgą, a jedynie pretendentem do bycia potęgą.

Biało-czerwoni już w sobotę rozpoczną turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Pierwszym rywalem naszych zawodników będzie Kanada.

Choć Polacy w 2014 roku wywalczyli mistrzostwo świata, to Marcin Możdżonek wcale nie uważa, że jesteśmy w tej chwili siatkarską potęgą i przypomina nieudany start w ubiegłorocznym Pucharze Świata.

- Jesteśmy pretendentem do bycia potęgą. 2014 rok i mistrzostwo świata już zostawmy. To historia. W ubiegłym sezonie powstała nowa drużyna, nastąpiła zmiana pokoleń. Poziom w czołówce światowej jeszcze bardziej się wyrównał. Obecnie jest 6–8 zespołów, które stać na zdobywanie medali wielkich imprez. W tym gronie każdy może wygrać z każdym. Decydują szczegóły, dyspozycja dnia, co pokazał Puchar Świata - stwierdził reprezentant Polski.

Podopieczni Stephane'a Antigi brali ostatnio udział w Memoriale Wagnera w Krakowie, gdzie nie zachwycili. Po porażkach z Serbią oraz Bułgarią zajęli trzecie miejsce.
Źródło: sportowefakty.wp.pl
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
sebastian840918
Zarejestrowany od: 607 dni
Ilość komentarzy: 2414
Oceny: +27515
Kibicuje:
Manchester United Werder Brema Legia Warszawa Polska
26.05.2016 / 11:31:04
Póki co, to z czterech ostatnich meczy jakie rozegrała nasza kadra, przegrali trzy. Chyba już czas, aby wziąć się ostro do pracy.