MŚ piłkarek ręcznych: Polki wygrały z Chinkami

Dziurek/Shutterstock
Reprezentacja Polski pokonała Chiny 29:24 w trzecim meczu Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet.

Początek spotkania był zupełnie nieoczekiwany. Niżej notowane rywalki rozpoczęły pojedynek bardzo odważnie i już po paru minutach prowadziły - najpierw 4:1, potem 7:4. W tym momencie nasze szczypiornistki przebudziły się i zaczęły odrabiać straty. Trzy zdobyte z rzędu bramki pozwoliły doprowadzić do remisu 7:7. Do końca pierwszej połowy trwał zacięty pojedynek, w którym obie drużyny walczyły punkt za punkt. Na przerwę to jednak Polki schodziły z prowadzeniem 12:11.

Drugą połowę polskie zawodniczki rozpoczęły fantastycznie. Błyskawicznie wyszły na prowadzenie, a z czasem powiększały przewagę - 18:12. Chinki próbowały odrabiać straty - 18:16 dla Polski - ale za moment zrobiło się 23:16, a po chwili 24:19. Reprezentacja Polski pokonała Chiny ostatecznie 29:24.