MŚ U-20: VAR pomógł Marciniakowi. Polski sędzia uniknął poważnego błędu [VIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Szymon Marciniak dzięki VAR uniknął poważnej wpadki w meczu mistrzostw świata do lat 20 pomiędzy Urugwajem a Wenezuelą. Arbiter nie zauważył faulu w polu karnym, ale dzięki systemowi powtórek mógł zmienić swoją błędną decyzję.

W 46 minucie spotkania w bardzo ostry i nieprzepisowy sposób Josua Mejias, gracz Wenezueli, zaatakował w polu karnym rywala, Augustina Canobbio. Polak przewinienia nie zauważył i nakazał grać dalej. Z pomocą przyszedł jednak system VAR. Nasz sędzia obejrzał całą sytuację na powtórkach i podyktował rzut karny dla Urugwaju, zmieniając swoją wcześniejszą decyzję.

W 90 minucie Wenezuelczycy doprowadzili do remisu, rozstrzygając losy rywalizacji w rzutach karnych - 4:3. Dzięki temu Wenezuela awansowała do finału mundialu U-20, gdzie spotka się reprezentacją Anglii.
Źródło: Przegląd Sportowy/Twitter