betclic

MŚ w lekkoatletyce: dobre starty Polaków

Ostatnia aktualizacja: 22/08/15 10:04, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Citizen59, wikicommons

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki powalczą o medale w rzucie młotem. Krystian Zalewski awansował do finału na 3000 metrów z przeszkodami - to najważniejsze wyniki reprezentantów Polski w sesji porannej pierwszego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie.

Fajdek, który jest głównym kandydatem do złotego medalu, miał najlepszy wynik kwalifikacji. Bardzo dobrze w eliminacjach spisał się też Nowicki, który zaliczył czwartą odległość w eliminacji.

W półfinałach na 800 metrów wystąpią Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Z rywalizacji odpadł Artur Kuciapski, co można uznać za rozczarowanie, bo to wicemistrz Europy z zeszłego roku. 

W finale biegu na 3000 m z przeszkodami wystąpi Krystian Zalewski. Wicemistrz Europy awans przypłacił rozciętą łydką i dziurą w bucie. Będzie jedynym Europejczykiem w finale.

W półfinałach biegu na 1500 m wystąpią Angelika Cichocka, Renata Pliś i Sofia Ennaoui. Tylko pierwsza z nich awansowała dzięki zajętemu miejscu. Pliś i Ennaoui awans zawdzięczają dobrym czasom.

Z dwunastego miejsca do finału konkursu pchnięcia kulą awansowała Paulina Guba. Polka miała dużo szczęścia - awans wygrała o dwa centymetry.

Start w siedmioboju rozpoczęła Karolina Tymińska. Polka po dwóch konkurencjach (100 m ppł i skok wzwyż) zajmuje 24. miejsce.

Pierwsze medale mistrzostw świata rozdano w maratonie. Złoto sensacyjnie zdobył Ghirmay Ghebreslassie z Erytrei, srebro Etiopczyk Yemane Tsegay a brąz Munyo Solomon Mutai.
Źródło: własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!