MU bliżej finału! "Czerwone Diabły" pokonały Celtę na wyjeździe po golu Rashforda z wolnego [VIDEO]

kivnl/Shutterstock
Manchester United pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 1:0 w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Europy.

W pierwszej połowie więcej szans na zdobycie bramki stworzyli sobie podopieczni Jose Mourinho, jednak nie potrafili wykorzystać żadnej z nich.

W dwudziestej minucie golkiper rywali popisał się świetną interwencją przy strzale Marcusa Rashforda, wybijając piłkę na rzut rożny.

Kilkanaście minut później Henrich Mchitarjan po podaniu Paula Pogby znalazł się w sytuacji sam na sam, ale przegrał pojedynek z Sergio Alvarezem.

Jeszcze przed przerwą kapitalną okazję zmarnował Jesse Lingard, który tak jak Mchitarjan, nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem Celty.

Początek drugiej połowy wyglądał już jednak inaczej, ponieważ to gospodarze teraz byli groźniejsi pod bramką "Czerwonych Diabłów".

Najpierw minimalnie chybił po uderzeniu głową Iago Aspas, a następnie świetną interwencją przy strzale Pione Sisto popisał się Sergio Romero.

Prowadzenie objęli jednak zawodnicy Jose Mourinho. W 67 minucie bramkę z rzutu wolnego zdobył Marcus Rashford.

Więcej bramek już nie zobaczyliśmy. Manchester United wygrał z Celtą Vigo na wyjeździe 1:0.