MU poza Ligą Mistrzów! Znamy połowę drużyn w 1/8 finału

Mitch Gunn/Shutterstock
Manchester United przegrał z Vfl Wolfsburg 2:3 i pożegnał się z Ligą Mistrzów. Poznaliśmy również rozstrzygnięcia w innych grupach.

Początek meczu to dynamiczna gra gospodarzy oraz utrzymujące się przy piłce "Czerwone Diabły". Pierwszą niezłą okazję pod bramką gości miał Andre Schurrle, ale jego strzał był niecelny, a poza tym sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W 10 minucie na prowadzenie wyszedł Manchester United. Świetne prostopadłe podanie Juana Maty wykorzystał Anthony Martial.

Angielski zespół prowadzeniem cieszył się raptem cztery minuty. Doskonałe dośrodkowanie Ricardo Rodrigueza wykorzystał Brazylijczyk Naldo. Po chwili gorąco zrobiło się pod bramką "Wilków". Znów w akcji widzieliśmy Matę z Martialem, ale tym razem Diego Benaglio obronił strzał przeciwników. W 16 minucie spotkania zejść z boiska musiał Ricardo Rodriguez, co było dużą stratą dla gospodarzy. Minutę później żółtą kartkę ujrzał Matteo Darmian.

W 27 minucie doskonały strzał głową Marouane Fellainiego wybił Benaglio, ale nikt nie zdołał już dobić piłki. Po chwili gola na 2:1 strzelił gracz Wolfsburga, Vierinha. Dwójkową akcję Draxler-Schurrle wykorzystał 29-letni Portugalczyk. W następnych minutach to gospodarze dyktowali warunki gry, byli częściej przy piłce i stwarzali groźniejsze sytuacje.

W 43 minucie z boiska musiał zejść Matteo Darmian. W 45 Manchester United zdobył bramkę, lecz arbiter spotkania jej nie uznał. Lingard uderzył zza pola karnego, piłka wpadła do siatki, ale zdaniem sędziego Juan Mata był na pozycji spalonej i przeszkadzał bramkarzowi w interwencji. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ więc zmianie.

Początek drugiej polowy zawiódł. Gospodarze oddali inicjatywę gościom, a ci nie potrafili groźnie atakować. Dopiero w 60 minucie po dobrym strzale Memphisa Depaya "Czerwone Diabły" zdołały zagrozić bramce niemieckiego zespołu. Po tej akcji mecz się trochę otworzył - swoje akcje mieli Lingard z Matą (spalony) oraz Schurrle (broni De Gea). Po chwili znowu groźnie zrobiło się pod bramką United - swoje szanse mieli Draxler, Arnold i Kruse. W 69 minucie podwójnej zmiany dokonał Van Gaal - Powell i Carrick zastąpili Schweinsteigera oraz Matę. W 82 samobójczą bramkę zdobył gracz Wolfsburga, Guilavogui, co mogło uratować "Czerwone Diabły". Dwie minuty później jednak gola na 3:2 po uderzeniu głową strzelił Naldo i pogrzebał szanse MU.

Wynik już nie uległ zmianie. Wolfsburg wygrał z "Czerwonymi Diabłami" 3:2, PSV pokonało CSKA Moskwa 2:1 i tym samym Manchester United zajął trzecie miejsce w grupie i pożegnał się z Ligą Mistrzów.

Do 1/8 finału awansowały również Real Madryt, PSG, Atletico Madryt, Benfica, Manchester City oraz Juventus.

VfL Wolfsburg - Manchester United 3:2 (2:1)
1:0 - Anthony Martial 10'
1:1 - Naldo 14
2:1 - Vieirinha 29
2:2 - Josuha Guilavogui (sam.) 82
3:2 - Naldo 84

VfL Wolfsburg: Diego Benaglio - Christian Traesch, Naldo, Dante, Ricardo Rodriguez (16. Marcel Schaefer), Josuha Guilavogui, Maximilian Arnold, Vieirinha (78. Timm Klose), Max Kruse, Julian Draxler (86. Daniel Caligiuri), Andre Schuerrle.

Manchester United: David de Gea - Matteo Darmian (43. Cameron Borthwick-Jackson), Chris Smalling, Daley Blind, Guillermo Varela, Marouane Fellaini, Bastian Schweinsteiger (69. Michael Carrick), Jesse Lingard, Juan Mata (69. Nick Powell), Memphis Depay, Anthony Martial.

Żółte kartki: Andre Schuerrle, Naldo (VfL Wolfsburg) - Matteo Darmian, Guillermo Varela (Manchester United).