Mueller ratuje Bayern, 22 gol Lewego w lidze [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20/02/16 17:28, Komentarzy: 13

21
13

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie pokonał przed własną publicznością SV Darmstadt 3:1 (0:1) w sobotnim spotkaniu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Allianz Arena napastnik reprezentacji Polski zaliczył kolejny pełny mecz, ale tym razem był trochę w cieniu swojego kolegi z formacji Thomasa Muellera.

Po pierwszej połowie kibice jednak przecierali oczy ze zdumienia, bowiem Sandro Wagner w jednej z kontr wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Sandro Sirigu i głową skierował piłkę do siatki. Chwilę wcześniej doskonałą sytuację zmarnował Arjen Robben, który po świetnym zagraniu Lewandowskiego, nie zdołał z bliska zaskoczyć bramkarza beniaminka.

Po zmianie stron niemoc podopiecznych Josepa Guardioli, którzy w tygodniu zmierzą się w Turynie z Juventusem w Lidze Mistrzów, przełamał jednak Mueller. Mistrz świata z Brazylii najpierw sytuacyjnym uderzeniem z pola karnego doprowadził do wyrównania, a dziewiętnaście minut przed końcem efektowną przewrotką wyprowadził Bawarczyków na prowadzenie.

Trzynaście minut później wprowadzony po przerwie Francuz Franck Ribery idealnie zagrał w pole karne i Lewandowski z kilku metrów dokładając tylko nogę przypieczętował dziewiętnaste ligowe zwycięstwo Bayernu w sezonie. Dzięki niemu obrońcy tytułu umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Beniaminek z Darmstadt doznał natomiast dziesiątej porażki i jest trzynasty w klasyfikacji.