betclic

Mundial bez Brazylii? "Wszystko zależy od nas"

Ostatnia aktualizacja: 30/03/16 12:24, Komentarzy: 0

0
0
Fot. A.RICARDO / Shutterstock.com

Mundial bez Brazylii? Do niedawna trudno było sobie wyobrazić taki scenariusz, teraz trzeba brać pod uwagę taki scenariusz. - Wszystko zależy od nas - mówi Dunga.

Brazylijczycy przeciętnie rozpoczęli eliminacje do mistrzostw świata w 2018 roku. Po sześciu kolejkach zajmują dopiero szóste miejsce w tabeli kwalifikacji w Ameryce Południowej, które nie daje nawet prawa gry w barażach o wyjazd na mundial. Byłoby jeszcze gorzej, gdyby Dani Alves nie doprowadził do wyrównania w doliczonym czasie gry meczu z Paragwajem.

Dunga uważa, że trudne eliminacje to nic nowego dla reprezentacji Brazylii.

- Mieliśmy problemy w eliminacjach do mundiali w 1982, 1986, 1990, 1994... Te kwalifikacje będą nawet trudniejsze. Wszystko zależy od nas - mówi selekcjoner reprezentacji Brazylii.

- Już po ostatnim meczu mówiłem, że potrzebujemy więcej jakości, gdy utrzymujemy się przy piłce. Powinniśmy grać też zdecydowanie bardziej twardo w defensywie. Musimy walczyć tak samo jak nasi rywale - dodaje mistrz świata z 1994 roku.

- W meczu z Paragwajem moja drużyna pokazała, że potrafi zareagować, gdy sprawy nie idą we właściwym kierunku - szuka pozytywów Dunga.

Kolejny mecz w eliminacjach reprezentacja Brazylii zagra 28 sierpnia. Jej rywalem będzie prowadzący w tabeli Ekwador.
Źródło: Goal.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela