betclic

Murawski: Sztuką było utrzymać równowagę na murawie

Ostatnia aktualizacja: 20/02/16 11:54, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Pogoń Szczecin zremisowała na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:0 w ramach 23. kolejki Ekstraklasy. Po zakończeniu rywalizacji kapitan "Portowców", Rafał Murawski przyznał, że trudne warunki atmosferyczne, a także murawa znacznie utrudniały grę obu zespołom.

- Trudno było utrzymać się na tej nawierzchni, a co dopiero dobrze operować piłką. Stąd spotkanie wyglądało właśnie tak. Sztuką było wyprowadzić składne akcje, dlatego było ich mało, a w praktyce nie było wcale - powiedział 34-latek, cytowany przez oficjalną klubową stronę internetową.

- Naszym główny celem było to, żeby nie stracić gola. W takich warunkach łatwo o przypadek, rykoszet, poślizg. W II połowie cofnęliśmy się także dlatego, że Piast wybijał piłki ze swojej defensywy za naszą linię obrony - dodał.

Dzięki remisowi w Gliwicach, Pogoń kontynuuje serię siedmiu spotkań bez porażki. - Brzmi to bardzo dobrze, aczkolwiek chcieliśmy się pokusić o wygraną. Różnie mogło się skończyć, ale gdyby warunki było normalne, to w tym meczu byłoby wiele sytuacji i byłby on ciekawy dla kibiców. Rozmawialiśmy w szatni i każdy z nas żałował tych warunków - zakończył Murawski.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!