Murray w trzeciej rundzie US Open

lev radin / Shutterstock.com
Andy Murray z wielkim trudem awansował do trzeciej rundy US Open. 28-letni Szkot dopiero w pięciusetach wygrał z Francuzem Adrianem Mannarino.

Muray bardzo źle zaczął spotkanie - pierwsze dwa sety przegrał 5:7 i 4:6. Później się ocknął i kolejne partie wygrywał już łatwo: 6:1, 6:3, 6:1.

Całe spotkanie trwało trzy godziny i 17 minut. Murray posłał 21 asów serwisowych, jego rywal - pięć. Leworęczny Francuz zgromadził na swoim koncie znacznie więcej niewymuszonych błędów - 61, przy 35 wyżej notowanego przeciwnika.

Kolejnym rywalem Murraya, który triumfował na Flushing Meadow trzy lata temu, będzie rozstawiony z "30" Brazylijczyk Thomaz Bellucci.

Szkot w każdym z tegorocznych turniejów wielkoszlemowych dotarł co najmniej do półfinału, ale w żadnym nie wywalczył tytułu.

Wyniki czwartkowych meczów drugiej rundy turnieju mężczyzn:

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Steve Darcis (Belgia) 6:1, 6:2, 6:1

Andy Murray (W. Brytania, 3) - Adrian Mannarino (Francja) 5:7, 4:6, 6:1, 6:3, 6:1

Tomas Berdych (Czechy, 6) - Juergen Melzer (Austria) 7:6 (7-2), 6:1, 6:3

Richard Gasquet (Francja, 12) - Robin Haase (Holandia) 4:6, 6:3, 7:6 (7-4), 6:4

John Isner (USA, 13) - Michaił Jużny (Rosja) 6:3, 6:4, 6:4

Donald Young (USA) - Aljaz Bedene (W. Brytania) 3:6, 6:4, 6:4, 6:2

Kevin Anderson (RPA, 15) - Austin Krajicek (USA) 6:3, 6:4, 6:2

Dominic Thiem (Austria, 20) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:4, 6:4, 1:0, krecz Istomina

Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania, 31) - Nicolas Mahut (Francja) 6:4, 6:2, 6:7 (4-7), 6:1

Bernard Tomic (Australia, 24) - Lleyton Hewitt (Australia) 6:3, 6:2, 3:6, 5:7, 7:5

Jiri Vesely (Czechy) - Ivo Karlović (Chorwacja, 21) 7:6 (7-3), 3:6, 3:6, 6:2, 7:6 (7-4)

Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 29) - Lukas Rosol (Czechy) 7:6 (7-4), 6:2, 6:2

Viktor Troicki (Serbia, 22) - Rajeev Ram (USA) 7:6 (10), 6:4, 3:6, 6:3

Ruben Bemelmans (Belgia) - Jack Sock (USA, 28) 4:6, 4:6, 6:3, 2:1, krecz Socka

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 5) - Chung Hyeon (Korea Płd.) 7:6 (7-2), 7:6 (7-4), 7:6 (8-6)

Thomaz Bellucci (Brazilia 30) - Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:0, 6:3, 6:4
Źródło: interia.pl