betclic

"Myślałem, że MU żartuje z tym transferem"

Ostatnia aktualizacja: 16/10/15 19:02, Komentarzy: 3

15
3
Fot. Andrea Sartorati, wikicommons

Jest uznawany za jeden z największych niewypałów transferowych Manchesteru United, ale - jak opowiada Portugalczyk Bebe - transfer do Czerwonych Diabłów również dla niego był ogromnym zaskoczeniem.

- To był dla mnie szok. Przez tydzień myślałem, że cała sprawa jest żartem - wyznał.

- Wreszcie zrozumiałem, że to wszystko na poważnie. Byłem zaskoczony. Gram w trzeciej lidze portugalskiej i nagle jeden z największych klubów świata mnie chce? To nie jest zbyt normalne - dodał.

- Wiem, co mówią w Anglii. "Och, ten Bebe, kosztował 10 milionów funtów czy ileś, a okazał się marnotrawstwem". Ale musicie zrozumieć, że zostałem wrzucony w tak poważną sytuację, będąc praktycznie dzieckiem. Pamiętam pierwszy trening, byłem ogromnie zdenerwowany, a tu wychodzą legendy: Giggs, Rooney, Gary Neville... - opowiadał.

- Próbowali mi pomóc. Nani i Anderson mówili po portugalsku. Ferguson stwierdził, że zobaczył we mnie wielki talent i mógł przekształcić mnie we wspaniałego piłkarza. Starał się mnie podbudować - kontynuował.

- Ale potem przyszedł nowy trener, ja wróciłem z wypożyczenia, a Moyes nawet nie zaprosił mnie, bym potrenował z pierwszym zespołem w okresie przygotowawczym. Nie spojrzał na mnie, nie skontaktował się ze mną. Nie było żadnego wyjaśnienia - zakończył piłkarz Benfiki.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz
Junior starszy
LaskaG
Zarejestrowany od: 634 dni
Ilość komentarzy: 195
Oceny: +1282
Kibicuje:
Real Madryt
17.10.2015 / 12:42:21
Bebe, w momencie transferu do Czerwonych Diabłów, był już piłkarzem Vitórii de Guimarães, a to etatowa drużyna w portugalskiej ekstraklasie, która w sezonie 12/13 zdobyła puchar tego kraju. Także nie był to transfer z trzecioligowca, z którym umowa, została rozwiązana kilka tygodni wcześniej z powodu niewypłacania pensji dla piłkarza.
Kluczowy zawodnik
Lechu4444
Zarejestrowany od: 1707 dni
Ilość komentarzy: 3230
Oceny: +14084
Kibicuje:
Chile Arsenal Londyn Olympique Marsylia Borussia Dortmund Legia Warszawa Polska Real Madryt
16.10.2015 / 20:26:54
Grał w 3. lidze portugalskiej, a teraz gra w Benfice to chyba źle na tym transferze do United nie wyszedł, no i jeszcze tak jak mówi trening z Rooneyem, Giggsem i wieloma innymi świetnymi piłkarzami i Fergusonem, będzie miał co wnukom opowiadać. :D
Junior
NajaranyFutbolem
Zarejestrowany od: 597 dni
Ilość komentarzy: 12
Oceny: +116
Kibicuje:
Bayern Monachium Wisła Kraków Lech Poznań Polska FC Barcelona Sevilla
16.10.2015 / 20:01:54
Moyes jak Moyes :)

Tabela