betclic

"Na igrzyskach wystartują Rosjanie, który byli lub są na dopingu"

Ostatnia aktualizacja: 27/07/16 11:27, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Fernanda Kairys / Shutterstock.com

Start reprezentacji Rosji na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro wzbudza wielkie kontrowersje. Witalij i Julia Stiepanowowie, którzy przyczynili się do obnażenia dopingowego procederu, są przekonani, że w Brazylii wystartuje wielu ich rodaków, którzy złamali przepisy antydopingowe.

Małżeństwo Stiepanowów wie o czym mówi. Witalij był kiedyś pracownikiem Rosyjskiej Agencji Antydopingowej, a Julia, startująca w biegu na 800 metrów, została przyłapana na stosowaniu dopingu. Teraz krytykują decyzję MKOl o dopuszczeniu reprezentacji Rosji do startu na igrzyskach w Rio.

- Według raportu Richarda McLarena doping dotyczył 20 dyscyplin letnich igrzysk. W Rio na pewno będą sportowcy z Rosji, którzy byli lub są na dopingu. Ci, którzy brali kiedyś, wystartują jako czyści zawodnicy, bo doping był tuszowany przez władze państwowe - mówią Stiepanowowie.

Decyzje o ewentualnym wykluczeniu rosyjskich sportowców z igrzysk mają podejmować międzynarodowe federacje poszczególnych dyscyplin. Dotychczas spotkało to wszystkich lekkoatletów, 22 wioślarzy, siedmioro pływaków, pięcioro kajakarzy, dwóch pięcioboistów nowoczesnych oraz jednego żeglarza. Na występ w Rio zezwolono za to dotychczas kompletowi reprezentantów w strzelectwie, tenisie, judo, łucznictwie i jeździectwie.
Źródło: sport.tvp.pl
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
Gadocha59
Zarejestrowany od: 307 dni
Ilość komentarzy: 1224
Oceny: +7459
Kibicuje:
Polska
27.07.2016 / 12:52:42
Zawodnicy sami dokładnie wiedzą kto się szprycował.. Powinni zbojkotować konkursy olimpijskie jesli ci koksiarze zostana dopuszczeni do zawodów.. Ciekawe co wtedy by zrobił MKOL?? np. konkurs rzutu młotem na IO: dwóch startujących-Rosjanin i Białorusin rosyjskiego pochodzenia... a siatkarze rosyjscy grali by sami ze sobą....
a brązowy medal dla kogo ?? Prezesa MKOL ??