betclic

Najlepsza polska biathlonistka powoli wraca do zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 28/06/16 13:55, Komentarzy: 0

0
0
Fot. biathlon.pl

Krystyna Guzik przechodzi rehabilitację po operacji rekonstrukcji obrąbka stawu barkowego, jaką przeszła na początku miesiąca.

Dziesiąta biathlonistka ubiegłego sezonu doznała kontuzji podczas pierwszego zgrupowania kadry biathlonowej w Cetniewie.

- Rehabilitacja przebiega bardzo monotonnie. Od zabiegu minął już miesiąc, a ja nadal nie jestem w stanie nic podnieść. Praktycznie od trzech tygodni codziennie pracuję nad tym by zakres ruchu w ręce wrócił. Podczas rehabilitacji pracuję nie tylko nad ręką, ale też dodatkowo nad innymi partiami mięśni. Śmieję się, że przechodzę generalny przegląd - powiedziała wicemistrzyni świata z Novego Mesta. 

- Jeśli chodzi o trening to pozostaje mi tylko rower stacjonarny i trening funkcjonalny. Mam nadzieję, że już w najbliższym tygodniu wejdę na nartorolki. Oczywiście jeszcze bez kijków, ale będę już mogła popracować nad biegiem. Nie wiem ile jeszcze potrwa rehabilitacja. Na razie wygląda to dobrze i myślę, że bardzo szybko wrócę do pełni sił. To już moja ósma kontuzja w karierze, do tej pory zawsze wracałam silniejsza - zakończyła optymistycznie Guzik. 

Biathlonowy sezon rozpocznie się w ostatni weekend listopada zawodami Pucharu Świata w Ostersund. Mistrzostwa Świata odbędą się w lutym 2017 roku w Hochfilzen. Dwa tygodnie wcześniej w Dusznikach-Zdroju rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy.
Źródło: własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!