betclic

Najlepsza polska biathlonistka trenuje poza kadrą

Ostatnia aktualizacja: 06/11/16 08:58, Komentarzy: 0

0
0
Fot. biathlon.pl

Po kontuzji barku do treningów z kadrą A nie wróciła Krystyna Guzik. Najlepsza polska biathlonistka podjęła decyzję o współpracy z austriacką trenerką Sandrą Flunger.

Do urazu doszło w maju podczas zgrupowania w Cetniewie. Konieczna była operacja rekonstrukcji obrąbka stawu barkowego. Po okresie rehabilitacji Guzik wróciła do treningów i wystartuje w pierwszych zawodach sezonu w Ostersund. Zawodniczka podjęła jednak decyzję o przygotowaniach poza kadrą i rozpoczęła współpracę z trenerką z Austrii.

- Krystyna przygotowuje się obecnie w szwedzkim Idre. Z tego co wiem jest bardzo zadowolona. W trakcie sezonu dalej będzie trenowała według planów swojej trenerki. Będziemy ją przestrzeliwać, jeśli będzie potrzebowała jakiejś pomocy od nas to na pewno ją dostanie, ale cała odpowiedzialność za jej tegoroczne wyniki musi ponieść sama powiedział Tomasz Sikora, który od dwóch sezonów pełni funkcję trenera polskiej kadry.

- Czy przerwa w treningach wymuszona kontuzją może wpłynąć na jej tegoroczną formę? Posłużę się przykładem z własnego doświadczenia. Po igrzyskach w Salt Lake City nie trenowałem cztery miesiące. Przyszedł trener Bondaruk i namówił mnie do powrotu. Pierwszy raz w życiu skończyłem sezon w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata. Z Krysią może być podobnie. Nie przeceniałbym więc tej przerwy w treningach. Być może ten odpoczynek wpłynie na nią pozytywnie -
 dodał.

Inauguracja nowego sezonu Pucharu Świata zaplanowana jest na 27 listopada. Pierwsze zawody odbędą się w Ostersund.
Źródło: biathlon.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!