betclic

Najlepsze wzmocnienia Pogoni Szczecin

Ostatnia aktualizacja: 24/09/15 17:49, Komentarzy: 1

0
1
Fot. ASInfo

W przerwie letniej i w trakcie sezonu do Pogoni dołączyło kilku nowych zawodników. Za nami pierwszy etap rozgrywek, więc można pokusić się o podsumowanie startu sezonu w wykonaniu „nowych”. Kogo można nazwać wzmocnieniem, a kogo stać na więcej?

Zdecydowanie najlepiej wdrożyło się dwóch środkowych obrońców, czyli Jarosław Fojut i Jakub Czerwiński - czytamy na oficjalnej stronie Dumy Pomorza. Pierwszy z nich zdobył już dwie bramki, jest filarem defensywy Pogoni, która traci najmniej goli w lidze. Fojut ominął jednak dwa spotkania ligowe w skutek kontuzji, a także opuścił przed czasem boisko w meczu Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok (łączne: 682 minuty). Komplet minut zaliczył natomiast Czerwiński (łącznie: 900 minut). Młodszy ze stoperów bez problemów zaaklimatyzował się w Szczecinie i ekstraklasie. Póki co nie zdołał trafić do siatki rywali, ale jest chyba jednym z najtrudniejszych do przejścia obrońców w ekstraklasie.

Sporo szans dostaje także Miłosz Przybecki. Skrzydłowy pięć razy wchodził z ławki rezerwowych, a czterokrotnie zaczynał spotkania w wyjściowym składzie (łącznie: 363 minuty). „Miły” do tej pory nie zaliczył jednak asysty ani nie zdobył bramki.

Nieco później do drużyny dołączył Wladimer Dwaliszwili. „Lado” już w pierwszym swoim meczu w barwach Pogoni trafił w słupek. Gruzin jest powoli wprowadzany do drużyny. Dwa pierwsze pojedynki rozpoczął na ławce, ale w Mielcu grał już od 1. minuty (łącznie: 142 minuty).

Najmniej okazji do gry miał do tej pory Jakub Słowik. Bramkarz rywalizuje z Dawidem Kudłą i rozegrał jedynie 90 minut w meczu Pucharu Polski z Jagiellonią. Od tamtej pory czeka na swoją szansę.

Latem do I zespołu zostali włączeni także Błażej Chouwer i Jakub Piotrowski. Obaj trenują pod okiem Czesława Michniewicza, ale grają z powodzeniem w rezerwach i juniorach starszych.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kapitan
zdzislawz
Zarejestrowany od: 914 dni
Ilość komentarzy: 4883
Oceny: +48192
Kibicuje:
Liverpool FC Borussia Dortmund
24.09.2015 / 18:50:44
Pogoń po mistrza

Tabela